Křest básnické sbírky proběhl 19. října 2019 v Kafe & Knihy Jednota, Pražská 158, Tábor.

NOVÁ

BÁSNICKÁ

SBÍRKA

POZDNÍ

SBĚR

MÚZ

Sbírka je skvělá! Už si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem četla takto originální záležitost. Vnímání světa je u obou autorů opravdu inspirativní a svěží…


V dnešním světě konzumu člověk narazí na leccos. Najít mezi tím vším krásu, která navíc pohladí duši, je vskutku umění! Autorům se toto umění povedlo mistrně.


Těžko se hledají výstižná slova k tomu sedmému nebi, co jsem právě dočetla. Tak snad jen: díky moc za to, že společně tvoříte hodnoty.

PŘÍBĚH POZDNÍHO SBĚRU

Před nějakou dobou mi v mailu přistála zpráva. V jejím předmětu stálo: Dopis pro Tu usměvavou. Jedna z částí onoho e-mailu byla: Chci vydat básnickou sbírku a co mi aktuálně nejvíc chybí jsou ilustrace. Dále tam stálo: Líbí se mi, jak úžasně dovedeš vystihnout ženskou krásu, křehkost, intimitu… občas i trochu lascivnějším způsobem. Pár vyměněných e-mailů a já jsem se stala spoluautorkou – ilustrátorkou. Ta sbírka bude krásná a elegantní. Taky lehce svůdná. Smyslná. Fascinující. Vedle Michalových veršů v ní tedy najdete i pár mých obrázků. Taky tak nějak křehkých a intimních. Černobílých. Zkrátka mých. Autorem veršů je talentovaný Michal Kaczor. Michale, děkuju. Za verše. Za ten první e-mail. Za hezká slova. Za všechno.

Lucie Špatenková, autorka ilustrací

0

stránek

0

let zrání

0

básní

0

ilustrací

KOŠT POZDNÍHO SBĚRU

AUTOŘI BÁSNICKÉ SBÍRKY

Michal Kaczor / poezie

Toho času doktorand, který (stále něco) podniká a je mu blízká kreativita. Pisálkem byl již na „základce“ kde skládal vtipné rýmovačky „na zakázku“ spolužákům. Bujná fantazie a radost ze života mu dodávají mnoho podnětů k psané tvorbě.

Lucie Špatenková / ilustrace

Říká si Ta usměvavá. To proto, že se vždy ráda usmívá. Také ráda maluje. Miluje, tančí, medituje, zpívá a říká hezká slova. Nahlas. Rodině, přátelům ale i těm zdánlivě cizím lidem, které potkává každý den v ulicích…

OBJEDNÁVKA SBÍRKY

120 CZK + poštovné

A6, 78 stran, křídový lesklý papír

© 2013-2020, Mgr. Michal Kaczor | IČ: 07775911

Vytvořeno s láskou v Táboře na Macu.