Optimalizace webu

SEO služby na míru

praktická ukázka úspěšného SEO projektu
imac-front

profesionální seo

Kvalitní SEO je tajnou ingrediencí úspěchu…

SEO čili optimalizace webu, je dnes nedílnou součástí úspěšné online marketingové strategie pro jednotlivce i firmy. Zřejmě jste se na mém webu ocitli proto, že hledáte kvalitní SEO služby, které mohou být klíčovým startem pro Váš projekt. SEO Vám, mimo jiné, pomůže:

N

Zvýšit viditelnost webu ve vyhledávačích

Dobře optimalizované weby obvykle zaujímají vyšší příčky ve vyhledávání.

N

Přivést více návštěvníků na Váš web

Větší viditelnost navíc vede k větší návštěvnosti Vašich webových stránek.

N

Zvýšit konverze na Vašem webu

Lepší pozice + větší návštěvnost = vyšší pravděpodobnost konverze.

služba

SEO konzultace

Konzultace slouží k řešení různých témat optimalizace webu pro vyhledávače (SEO), zpravidla nevyžadujících delší spolupráci.

služba

SEO analýza / audit

SEO analýza hodnotí web z hlediska technických aspektů, kvality obsahu, klíčových slov a zpětných odkazů.

služba

Analýza klíčových slov

Analýza určuje vhodná klíčová slova pro web,  která můžete použít při tvorbě obsahu, resp. zlepšování umístění webu ve vyhledávačích.

služba

SEO obsahová strategie

Obsahová strategie vychází z analýzy klíčových slov a pomáhá najít publikační priority, příležitosti/témata, a také plán.

služba

SEO Copywriting

Copywriting představuje tvorbu konkrétního kvalitního obsahu pro Váš web. Mohou to být vstupní stránky, články, dokumenty apod.

služba

SEO školení pro firmy

Interaktivní školení přímo na klíč potřebám konkrétní firmy, které pokrývá všechny zásadní oblasti problematiky SEO.

Mgr. Michal Kaczor

…moje SEO služby pozvednou Váš web.

Ať už školím marketingové specialisty, anebo mám schůzky s klienty, občas se neubráním dojmu, že mnoho z nich vnímá SEO jako „strategii kouzel“, a SEO specialistu pak jako „kouzelníka“, který dovede mávnutím proutku „zapnout SEO“ a dostat je na první příčky ve vyhledávání. Nalijme si čistého vína! Žádný profesionální specialista Vám toto nezaručí. To by musel být opravdu kouzelník, anebo spíše senzibil, který vidí do algoritmů Googlu, resp. Seznamu. Poctivou optimalizací webu se dá docílit opravdu lecčehos. Na základě vlastních zkušeností mohu zodpovědně říci, že jsou to nakonec i ty první pozice ve vyhledávání. Nikdo Vám je však nemůže zaručit! SEO navíc není něco, co lze udělat jednorázově. Spolupráce je zpravidla dlouhodobá a systematická. Měli byste také vědět, že:

N

Analýzou klíčových slov to začíná...

Analýza klíčových slov je pouze dílkem do celkové mozaiky, přičemž je důležité dbát také na další věci vztahující se k SEO.

N

Je potřeba mít „online STKčko“

Stejně jako Váš vůz musí splnit servisní technickou kontrolu, rovněž web musí splňovat tzv. technické SEO. Sem patří mj. rychlost webu, interní prolinkování, responzivita, kvalita odkazového profilu, oprava nefunkčních odkazů atd.

N

V hlavní roli: Kvalitní Obsah

Kvalitní obsah vždy byl a je součástí kvalitní SEO strategie. Nejde jen o jednorázové vytvoření textů. Texty by měly být tvořeny systematicky a pravidelně.

Často kladené dotazy

i

Poskytujete jednorázové SEO konzultace?

Ano, poskytuji. Nicméně, rád bych pro upřesnění zmínil, že obvykle s klienty spolupracuji na bázi dlouhodobé spolupráce. V rámci této se projektu klienta věnujeme dlouhodobě, systematicky a s ohledem na jeho současné i budoucí cíle/výsledky. Vycházím z toho, že pokud má projekt korektně fungovat a jeho optimalizace pro vyhledávače přinášet náležité výsledky, je nutno se webu věnovat v dlouhodobějším časovém horizontu, a nikoli jenom krátkodobě. Jednorázové konzultace v tomto ohledu prakticky nic neřeší. Mohou však pomoci v případě, že potřebujete něco akutního – například udělat audit webu, zkontrolovat technické SEO stránek, analyzovat výsledky konkurence, resp. klíčová slova, na která se konkurence zobrazuje ve vyhledávačích, aktuální výsledky Vašeho webu ve vyhledávačích apod.

i

Kde najdu aktuální ceny Vašich SEO služeb?

Aktuální ceny jsou vždy uvedeny na stránce s ceníkem služeb pro mé zákazníky. V případě jakýchkoli dotazů k cenám či službám mne neváhejte kontaktovat.

i

Proč se mi zdají SEO služby tolik drahé?

Snad ještě častěji, než v případě tvorby webových stránek se u SEO služeb setkávám s otázkou, zda nejsou moc nákladné. Rovněž v případě SEO je důležitý úhel pohledu, co se finanční stránky týče. SEO specialista se z člověka nestane mávnutím kouzelného proutku. Jsou to zkušenosti, které nezískáte přečtením několika článků nebo absolvováním pár kurzů. Většina kvalitních SEO specialistů má četné zkušenosti nejen na základě absolvovaných kurzů, ale také na základě práce přímo v terénu (ať už je to práce v marketingové firmě, anebo vlastní projekty). Nehledě k tomu, že získávání takových zkušeností trvá většinou dlouhé roky. A dost často jde o zkušenosti, které nejsou moc přenositelné. Specialista je musí sám zažít. Osobně si nedovedu představit, že bych dělal SEO, aniž bych v této oblasti reálně pracoval s klienty a na vlastních projektech.  Stránka zkušeností a vědomostí je ale jenom jedna část. Další část tvoří licence na profesionální software, který používám. V mém případě to je především Collabim, SEOPress a Screaming frog. Jen v nákladech veškeré tyto licence vyjdou kolem 2 000 CZK měsíčně. Pokud však pracuji na náročnějších projektech, přičemž využívám nástroj Ahrefs, měsíční licence na tento nástroj vyjde na zhruba jednou takovou částku. Pokud bychom chtěli počítat dál, můžeme zahrnout profesionální hardware, který lehce přesáhne cenu ojetého vozu (v mém případě MacBook Pro, Apple Studio Display ad.) Protože otázky kolem ceny SEO služeb zaznívají často, rozhodl jsem se, že zvolím tuto rozsáhlejší formu, aby měl zákazník konkrétnější představu o nákladech, které jsou v souvislosti se službami pro SEO specialistu obvyklé. Pevně věřím, že Vám to pomůže se na otázku výsledné ceny služeb dívat aspoň z trochu jiné perspektivy.

i

Platí pravidlo: kolik stojí SEO = jak kvalitní jsou služby?

Ne vždy. Na trhu se objevují tzv. „SEO šamani“, kteří jsou schopní Vám slibovat takřka magické výsledky jejich služeb, zaměřují se na věci, které nejsou z hlediska obecného výkonu webu prioritní, no a nakonec si naúčtují ceny, které mnohdy převyšují taxu seriózních SEO profesionálů. Proto je dobré si předem dobře vybrat specialistu, se kterým chcete spolupracovat a který na Vás působí seriózně.

ozdobná linka

SLUŽBY ŠITÉ NA MÍRU
Tvorba webových stránek na klíč
||
Optimalizace pro vyhledávače (SEO)
||
WordPress konzultace
||
Individuální trénink, školení